Były przewodniczący SEC Jay Clayton w CNBC Wywiad na temat inwestora detalicznego

Prezydent USA Donald Trump wyznaczył Jaya Claytona na prokuratora okręgu południowego Nowego Jorku (Manhatten Area). Ta nominacja to duży awans, ponieważ teraz będzie on pełnił funkcję „najpotężniejszego prokuratora na świecie“.

Micheal Novogratz, założyciel Galaxy Digital tweeted,

Muszę pomyśleć, że Jay Powell (Clayton) opuszczający SEC jest dobry dla $BTC. To czyni etf bardziej prawdopodobnym. Miejmy nadzieję, że jego następca jest futurystą.

Crypto i SEC pod Jayem Claytonem
Dla Bitcoinerów, termin Clayton będzie pamiętany jako ten z opóźnieniem i odrzuceniem. Jeszcze do niedawna również SEC pod jego zwierzchnictwem zajmowała stanowisko w sprawie manipulacji na rynkach kryptońskich.

Niemniej jednak, z jasnej strony, SEC to dość dobra praca w rozróżnianiu aktywów kryptońskich i ograniczaniu ICO. Wiele ICO, w tym Electroneum, EOS i tak dalej, zostało oznaczonych jako nielegalna sprzedaż papierów wartościowych zgodnie z ustawą o papierach wartościowych z 1933 roku. Preston Byrne, prawnik i partner w Anderson Law Kill zauważył,

Oferta Binance’a: Użyj tego linku, aby zarejestrować się i uzyskać 10% zniżki za każdym razem, gdy dokonujesz transakcji.
Myślę, że wykonał dobrą robotę w SEC i mniej więcej poprawnie przeczytał technikę. Stwierdził, że Bitcoin nie był przecież ochroniarzem.

O przyszłym przewodniczącym SEC

Decyzja o powołaniu nowego przewodniczącego SEC jest w toku.

Ponadto, nominacja Trumpsa jest kwestionowana przez byłego prokuratora SDNY, który mówi: „Nie złożyłem rezygnacji“. Szuka on potwierdzenia nominacji Claytona przez Trumpsa z Senatu.

Geoffrey Berman, który obecnie zajmuje to stanowisko, sprzeciwił się oświadczeniu Prokuratora Generalnego USA o swojej rezygnacji. Uważa się, że powód natychmiastowego powołania i rozczarowania ma coś wspólnego z oskarżeniem Bermana o sojuszników prezydenta Donalda Trumpa i dochodzeniem w sprawie Rudy’ego Giulianiego.

Senat może głosować przeciwko nominacji Trumpa. Niemniej jednak, na razie kość została rzucona, a wraz z nią wisi przyszłość Bitcoin ETF w USA. Jake Chervinsky, amerykański prawnik, który wypowiada się na temat kwestii związanych z przepisami dotyczącymi kryptografii, zauważył,

Nasza szansa na zatwierdzenie i przejrzystość ETF w szerokim zakresie zagadnień na nadchodzące lata wisi na włosku.

Czy uważasz, że niechęć Trumpa do Bitcoina będzie miała wpływ na nominację nowego przewodniczącego? Proszę podzielić się z nami swoimi poglądami.